Naudingi patarimai pirmojo namo pirkėjams

Naudingi patarimai pirmojo namo pirkėjams

Nuosavo namo pirkimas daugeliui žmonių yra didžiausias finansinis įsipareigojimas gyvenime. Neminint visų teigiamų ir gerų dalykų, iškart reikėtų susitaikyti su mintimi, jog namo pirkimas – tai patirtis, kuri pareikalaus ne tik jūsų finansų, bet taip pat laiko bei kantrybės. Norint išvengti įvairių nesusipratimų ir paversti pirkimo procesą kaip įmanomą sklandesniu, patartina žinoti visą reikiamą informaciją apie tai.

 

Kokio dydžio paskolą galiu tikėtis gauti?

Paskolos dydis visada priklauso nuo jūsų metinių pajamų dydžio. Didžiausia suma, kurios galite tikėtis iš banko skolintojo tai – jūsų metinės pajamos prieš mokesčius padidintos keturis-penkis kartus. Svarbu nepamiršti, jog palūkanų normos dažnai svyruoja ir lengvai gali tapti didesnės nei buvo pradžioje, tad verta apsvarstyti ar įmokų suma bus įveikiama ir tuo atveju.

Jei jau susiruošėte pirkti namą, nepamirškite, jog bus ir papildomų išlaidų, kurios neįtrauktos į mėnesinę paskolos grąžinimo įmoką. Dar prieš nuspręsdami, kokią sumą skolinsitės iš banko, apskaičiuokite viską taip, kad jūsų pajamų pakaktų ir papildomiems draudimo, dujų, elektros, vandens, „council tax“ bei įvairiems kitiems mokesčiams.

Svarbu išsirinkti tinkamą būsimo namo vietą

Kai tik pagaliau nuspręsite, kuris namas jums patinka ir išsirinksite vietą, paprašykite, kad jums leistų apžiūrėti namą dar kartą ir kartu pasikvieskite žmogų, kuriuo pasitikite. Antro vizito metu būkite metodiški ir viską vertinkite labai apgalvotai – sienų spalva ar baldai yra paviršutiniai dalykai. Daug svarbiau įvertinti virtuvės ir vonios įrangos situacija. Patikrinkite ar yra centrinis šildymas, jei yra galimybė – paklauskite apie „council tax“ sąskaitų dydį. Turėkite minty, jog namas be baldų visada atrodo daug didesnis. Dar prieš pateikdamas kainos pasiūlymą namo pardavėjui, apsispręskite koks yra jūsų limitas ir pirmu kartu pasiūlykite mažiau.

Kaip gauti pačią paskolą?

Būkite atsargūs su nekilnojamojo turto agentūromis, kurios jums siūlo finansines paslaugas ir pagalbą gaunant būsto paskolą. Jų pasiūlymai dažnai būna apgaulingi. Nepriklausomas finansų konsultantas šiuo atveju daug patikimesnis sprendimas.

Patikimi advokatai ir teisinių dokumentų tvarkymas

Pasirinkite tinkamus ir savo darbą išmanančius advokatus, kurie padėtų sutvarkyti visus nuosavybės perleidimo dokumentus, taip pat patikrintų pardavėjo teises į namą ir įvertintų paties namo stovį.

Svarbūs aspektai

Nepamirškite, jog tą pačią akimirką, kai pardavėjas priims jūsų kainos pasiūlymą, o advokatai pradės tvarkyti būsimos nuosavybės įsigijimo dokumentus – tiek jūs, tiek namo pardavėjas tapsite teisiškai įsipareigoję. Jei apsigalvosite dėl namo pirkimo, nesvarbu kokios būtų priežastys, prarasite depozitą.