Pirkti ar Nuomotis? (Shared ownership)

Kas yra Shared Ownership?

Shared Ownership jums suteikia galimybę įsigyti nuosavybę, kuri kitomis aplinkybėmis jums būtų neįperkama. Nusprendus įsigyti Shared Ownership būstą, jis tampa pusiau jūsų/pusiau išsinuomotas – tai reiškia, kad jūs nusiperkate dalį būsto, o už likusią dalį mokate nuomą.

Tokio tipo būsto pirkimas buvo sumanytas atsižvelgiant į asmenis, perkančius savo pirmąjį būstą, kurie, dažniausiai neturi pakankamai finansinių lėšų įsigyti nuosavybę. Shared Ownership leidžia pirkti dalį būsto, o atsiradus papildomoms lėšoms šią dalį galima padidinti (tai vadinama staircasing).

Kodėl būtent Shared Ownership?

Shared Ownership – tai būdas įsigyti nuosavus namus tiems, kurie tai daro pirmą kartą, neturi daug patirties ar pajamų. Niekam ne paslaptis, kad šiandieninės nekilnojamojo turto rinkos kainos auga žaibišku greičiu, todėl įsigyti savo nuosavus namus tampa vis sudėtingiau. Shared Ownership tai galimybė įsigyti tai, kas iki šiol atrodė nepasiekiama. Įprastai galima įsigyti nuo 25 % iki 75 % nuosavybės, o pasiėmę būsto paskolą turėsite sumokėti sumą, kuri nustatoma pagal įsigytą procentą, o už likusią nuosavybės dalį tereikės sumokėti nuomą.

Įsigiję Shared Ownership būstą jūs tampate nuosavybės savininku, o ne laikinu nuomininku. Jūs įsigyjate dalį būsto, kuris per ateinančius dešimtmečius tampa jūsų, o tai patvirtina išperkamosios nuomos dokumentas. Įsigydami Shared Ownership būstą, jūs tampate pilnateisiu namo šeimininku.

 

Nuomotis ar pirkti?

Būsto nuoma Shared Ownership
Didelis būsto pasirinkimas Mažas būsto pasirinkimas
Mažos garantijos, bet kada galite būti iškeldintas Jūsų namai – jūsų nuosavybė
Didesni mėnesiniai mokėjimai Mažesni mėnesiniai mokėjimai
Keičiantis finansinėms galimybėms esate mažiau įpareigotas Keičiantis finansinėms galimybėms vis tiek privalote mokėti paskolą
Mokėdami nuomą niekur neinvestuojate Pasiėmę paskolą mokate jau už savo nuosavus namus
Gedimus tvarko jūsų landlord Jūs pats esate atsakingas už būsto stovį
Auganti būsto kaina tiesiog tuština jūsų kišenę Auganti būsto kaina didina jūsų nekilnojamojo turto vertę