Pirkti nuosavą namą ar ir toliau nuomotis?

Namo pirkimas – labai svarbus ir neabejotinai naudingas sprendimas, bet reikėtų nepamiršti ir to, kad tai gali pareikalauti daugiau papildomų išlaidų, nei esamo būsto nuoma. Rodos, akivaizdu, jog namo pirkimas yra geriau, negu nuoma, tačiau vistik nuoma suteikia lankstumo ir laisvės nei pirkimas. Pateikiame keletą svarbiausių argumentų už ir prieš, kurie galbūt padės priimti jums tinkamiausią sprendimą.

Kodėl pirkti?

 

Stabilumo veiksnys

Patraukliausia idėja perkant namą yra ta, jog ten galite įleisti savo šaknis. Faktas, jog turite visas nuosavybės teises, leis jums gyventi nevaržomai. Namo pirkimas yra stabilumo ir saugumo garantas, ko nuomodamiesi neturėsite.

Investavimas, o ne išleidimas

Užuot mokėję pinigus kiekvieną mėnesį savo nuomotojui ir išmetę juos tarsi į balą, jūs investuojate tuos pinigus į savo ateitį ir nuosavų namų gerovę.

Ilgalaikis ekonomiškas gyvenimas

Juk daug geriau mokėti mėnesines paskolos įmokas ir ateityje turėti savo nuosavą būstą, negu mokėti nuomą už kažką, kas niekada nebus jūsų. Be to, ilgalaikės nuomos kaina didės kartu su infliacija, kainuos jums daugiau, o jūsų paskolos palūkanų suma laikui bėgant mažės, mažėjant sumai kurią reikia grąžinti.

Gyvenimas pagal jūsų taisykles

Įsigijus namą ir mokant paskolą, nebeliks reguliarių nuomotojo patikrinimų, ar viskas dar yra geros būklės, ir jūs galėsite gyventi kaip tinkami, turėti tiek gyvūnų, kiek norėsite, dažyti sienas tokia spalva, kokia patinka. Jūs diktuosite savo taisykles, o ne nuomotojas ar nekilnojamo turto agentūra.

Finansiniai privalumai

Finansiškai, turint namą jūs galite gauti daug naudingų privalumų – tokių kaip paskola. Būsite laikomi finansiškai stabiliais jūsų skolintojo atžvilgiu. Jei turite atliekamą kambarį, galite jį išnuomoti ir taip užsidirbti papildomų pajamų.

Kodėl nuomotis?

 

Lankstumas ir laisvė

Jei neplanuojate ilgam apsistoti vienoje vietoje ir esate nepasiruošę nusistovėti, nuoma yra optimaliausias būdas tai padaryti. Nuomos privalumai: lankstumas ir laisvė tol, kol nenuspręsite įsigyti būsto.

Lengva planuoti išlaidas (biudžetą)

Nuomojantis jums reikia mokėti fiksuotą mėnesinį mokestį, be jokių palūkanų ir papildomų mokesčių.

 

Mažiau rizikos

Bet kokios nuosavybės turėjimas reiškia, jog turite ką prarasti. Tą patį galima pasakyti ir apie nekilnojamo turto pirkimą, kurį galite prarasti, jei jūsų finansinė padėtis staiga pablogėtų – nors tai, dažniausiai, būna paskutinė išeitis.

 

Jokių tvarkymo ir remonto išlaidų

Pirkdami namą jūs prisiimate atsakomybę už nuosavybės priežiūrą ir remontą, nuomodamiesi jūs išvengiate šios atsakomybės. Už būsto draudimą taip pat atsakingas nuomotojas, o jūs esate atsakingas tik už tai, kas yra jūsų.

Mažesnės pradinės išlaidos

Nuomojantis būstą dažnai prireikia pradinio užstato – dažniausiai nuo 6 savaičių iki 2 mėnesių nuomos mokesčio į priekį. Toks vienkartinis mokestis nublanksta, palyginus su didelėmis išlaidomis perkant namą.

Ką dar vertėtų apsvarstyti?

Sprendimas pirkti namą yra labai svarbus ir nederėtų jo priimti neapgalvotai. Jei vis tik jau esate apsisprendę savo gyvenime nusistovėti ir įleisti šaknis, investuokite į ateitį ir sukurkite namus sau ir savo šeimai. Jei galite sau tai leisti ir rasti tinkamą nuosavybę už prieinamą kainą – namo pirkimas yra puiki išeitis, padėsianti išvengti nepatogumų. Kita vertus, jeigu jūs ir toliau norite nuomotis, tai nėra priežastis, kodėl neturėtumėte to daryti, kol tai yra patogu jums. Tai priklauso nuo to, kurioje gyvenimo stadijoje jūs esate ir ką planuojate daryti toliau.